Blog

Eklemli Platform Kullanım Alanları Nelerdir?

Eklemli Platform Kullanım Alanları Nelerdir?

Hareket kabiliyeti en fazla olan platform çeşidi olduğundan eklemli platform kullanım alanları genel olarak şantiyelerdir. Küçük boyu ile daha az yer kaplar ama yüksek iş gücüne sahiptir. Şantiyelerde veya çalışma sahalarında tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri eklemli olmasının yanı sıra yüksek tonajlarda ağırlıkları taşıyabilmesidir.

Eklemli Platform Nedir? Ne İşe Yarar?

Eklemli platformlar hidrolik uzantılara sahip iş makineleridir. Samsun eklemli platformları yukarı doğru uzanmak için bu eklemlerden faydalanır. Bu durum onların diğer iş makineleri arasında daha çok tercih edilmesine neden olur. Eklemleri sayesinde bulunduğu yerden binanın arka kısmına ulaşım sağlayabilir. Bu durum dar sokaklarda ve geçişi sağlanamayan bölgelerde taşımacılık ya da onarım yapılabilmesini sağlar. Eklemli platform uzunlukları değişkenlik gösterir. Bu sebeple eklemli platform kullanım alanları boyutlarına göre değişkenlik gösterir.

Yükseklikleri 12 metre ile 48 metre arasında değişir. 300 kg taşıma kapasitesine sahip olabilirler. Ayrıca yardım butonları ve birde güvenli taşıma için sepeti vardır. Bu iş makinesi hidrolik tekerlekler ile kolay hareket edebilir ve iş hızını artırır. Bu nedenle iş yapılacak mekâna ve kullanım alanına göre makaslı platform çeşitlerinden yararlanılmalıdır.

Samsun’da da vinç kiralama sektöründe yıllarca faaliyet gösteren Emir Vinç, müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda doğru platformları seçmelerine yardımcı olmaktadır. Yanlış platform seçimi işlerin uzamasına veya iş hızının düşmesine neden olacaktır. Bu nedenle öncesinde bilgi alınmalı ve doğru platform tercih edilmelidir.

Eklemli Platform Kullanım Alanları Nelerdir?

Eklemli Platform Kullanım Alanları Nelerdir?
Eklemli Platform Kullanım Alanları Nelerdir?

Çalışma yapılacak alana göre eklemli platform boyutları ve özellikleri değişkenlik gösterir. Fakat genel olarak eklemli platform kullanım alanları şöyledir;

  • Şantiyelerde,
  • Binanın dış cephesinde bakım ve onarım işlemlerinde,
  • Binalarda cam temizliği veya montajında,
  • Köprü tamirinde,
  • Hava alanlarında,
  • Tersanelerde,
  • Hassas yapıların onarımında kullanılabilir.

Kiralık Eklemli Platform İçin Doğru Adresiniz Emir Vinç!

Emir Vinç, Vinç kiralama sektöründe G sınıfı ehliyete sahip operatörleriyle faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Sizde kiralık vinç veya kiralık eklemli platform çeşitlerinden yararlanmak için Emir Vinç ile iletişime geçebilirsiniz. Hangi alanlarda hangi vinç veya platformun kullanılması gerektiği konusunda size yardımcı olarak çalışmaların güvenli ve daha hızlı yürütülmesini sağlamaktadır. Eklemli platform fiyatları ihtiyaçlarınız doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle birebir görüşmeler daha faydalı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir